Архив сайта
Июнь 2021 (17)
Май 2021 (32)
Апрель 2021 (31)
Март 2021 (32)
Февраль 2021 (30)
Январь 2021 (32)
Календарь
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
ГОЛОСОВАНИЕ НА САЙТЕ
Какая страна, на Ваш взгляд, примет больше беженцев-черкесов из Сирии?
Российская Федерация
Соединенные Штаты Америки
Ни та, ни другая
СМС-помощь


Аслан Шаззо на сервере Стихи.ру


29 Ağustos'ta Rus medyası, Başkan Vladimir Putin tarafından blog yazarı Artemy Lebedev'e 2.Derece Vatan Liyakat Nişanı Madalyası verildiğine dair bir kararname imzaladığı haberleri yayınladı. Kararnamede belirtildiğine göre Lebedev, Rusya İnternet sisteminin oluşumuna ve gelişimine yaptığı katkılardan dolayı bu madalyaya layık görüldü. Bununla birlikte, sosyal haber ağlarındaki tartışmalara katılanlar, bu olayı Lebedev'in yakın zamanda Adler'de dikilen Çarlık askerlerine ait bir anıtın "Çerkeslerin isteği üzerine" sökülmesine ilişkin küfürlü yorumlarda bulunması ile ilişkilendirdiler.

Artemiy Lebedev'e verilen 2.Derece Vatan Liyakat Nişanı Madalyası ödülünün geri çekilmesini talep ediyoruz

Bize göre bu blog yazarının ödüllendirilmesi, halkları infaz eden Çarlık generallerinin anıtlarının dikilmesi için talimatların kimden geldiğini de somutlaştırmıştır.

Sadece Kuzey Kafkasya'da değil, Rusya Federasyonu'nun tüm topraklarında inşa edilmeleri ise, açıkça Putin'in ulusal politikasının en önemli maddelerinden birisi olan "böl ve yönet" ilkesinin güncel bir yansımasıdır. Bu ilke, Rusya Federasyonu Anayasası’nda devleti oluşturan halklara ilişkin yapılan son değişikliklerle örtüşmektedir. Görünüşe göre bu anayasa değişikliğiyle, devlet başkanının kişisel yetkilerini daha da güçlendirmek ve istenmeyen olası karşı tepkileri en aza indirmek için gerekli koşulların yaratılması amaçlanmaktadır.

Bununla birlikte, temel ahlak ilkelerine uymayan ve en önemlisi çok uluslu bir devletteki halklara karşı ayrımcılık ruhunu yayan, halkların haklarının ihlallerini teşvik eden böyle bir kişiyi rol model düzeyine yükseltmek, bizim görüşümüze göre tehlikeli sonuçlar getirecektir.

Bu özellikleri taşıyan bir kişinin sadece Rusya Federasyonu'nun diğer halkları tarafından değil, Ruslar tarafından dahi bir "milli kahraman" olarak kabul edilmeyeceğinden eminiz.

Bu gerekçelerle, Artemiy Lebedev'e verilen 2.Derece Vatan Liyakat Nişanı Madalyası ödülünün geri çekilmesini talep ediyoruz.

Dilekçe buradan imzalanabilir: change.org
 (голосов: 0)
Опубликовал admin, 6-09-2020, 12:47. Просмотров: 576
Другие новости по теме:
KAFFED Suriyeli Kardeşlerimiz İçin Bir kez Daha RF Devlet Ba ...
Rusya Federasyonunda Yükselen Nefret Söylemleri Önlenmelidir
Adıge, Karaçay-Çerkes ve Kabardey-Balkar Cumhuriyetleri Ba&# ...
Çerkesya Yurtseverleri Açıklaması
Adıgey Adıge Xaseden Çağrı: Cumhuriyet Yöneti ...