Архив сайта
Июнь 2021 (21)
Май 2021 (32)
Апрель 2021 (31)
Март 2021 (32)
Февраль 2021 (30)
Январь 2021 (32)
Календарь
«    Июнь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
ГОЛОСОВАНИЕ НА САЙТЕ
Какая страна, на Ваш взгляд, примет больше беженцев-черкесов из Сирии?
Российская Федерация
Соединенные Штаты Америки
Ни та, ни другая
СМС-помощь


Аслан Шаззо на сервере Стихи.ру


Circassian Network (CN) Cem Özdemir’i ağırladı


28.04.2010/Köln: Yeşiller partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, 9 Mayıs’ta yapılacak olan KRV eyalet parlementosu seçimleri nedeniyle, Köln’lü milletvekili adaylarına destek vermek için 28 Nisan 2010 tarihinde Köln şehrindeki yoğun programa katıldı. Bu program çerçevesinde Cem Özdemir Almanya’da doğmuş ve yetişmiş olan Çerkes akademisyenlerin ve çeşitli alanlarda uzmanların oluşturdukları network derneği Circassian Network’ü (CN) ziyaret etti.

CN’nin düzenlediǧi resepsiyona Cem Özdemir’in yanı sıra Eyalet Başkanı Arndt Klocke ve Eyalet Parlamentosu seçimleri adayı Arif Ünal’da katıldı. Arif Ünal’ın öncülüğünde gerçekleşen resepsiyona CN üyeleri ve değişik çevrelerden gelen vatandaşların ilgisi yoǧundu.

Çerkes kültürünü yaşatmak, kültürler arası çalışmaları geliştirmek ve aynı zamanda Almanya ve Avrupa’da yaşayan Çerkeslerin entegrasyonunu teşvik edici önlemler almak gibi, CN’nin temel hedeflerine değinen Özdemir “Benim babam Çerkestir. Onunla birlikte Çerkeslerin ata yurdu olan Adigey Cumhuriyeti’ni ziyaret ettik. Bu büyüleyici kültürün yer yüzünden silinmemesinde ve diğer, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan uygarlıkların da olduğu gibi, bir gelceği olmasında benim de katkım olmasını istiyorum”, dedi.

Yeşiller Partisi’nin eyalet listesinden ve Köln VI bölgesinden de direkt aday olan Arif Ünal konuşmasında, kısa zamanda güzel ve geniş katılımlı bir buluşmayı örgütleyen Circassian Network yönetimine ve üyelerine teşekkür etti. Bu buluşmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu vurgulayan Ünal “Köln kenti çok kültürlü ve çok renkli bir şehir ve bu renklerin fazla dikkat çekmeyen ama çok güzide bir parçası olan Çerkesler’le Cem Özdemir’in buluşmaşı benim için çok özel anlam taşıyor. Hem Cem Özdemir’e hem de Circassian Network üyelerine bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum”, dedi. Ünal, 9 Mayıs 2010 tarihinde yapılacak olan KRV Eyalet Parlementosu seçimlerinin sadece KRV eyaleti için değil, Federal Almanya için çok önemli bir seçim olduğunu vurguladı. Ünal, göçmenlerin politik, sosyal ve kültürel alanlarda eşit haklara kavuşması, Alman vatandaşlığına geçişin kolaylaştırılması ve çifte vatandaşlığın kabulü, aile birleşiminin önündeki engellerin kaldırılması ve köklü bir eğitim reformunun gerçekleştirilebilmesi için, Alman vatandaşlığı olan herkesin Yeşiller Partisini desteklemesini istedi.

Bu önemli buluşmaya ev sahipliği yapmaktan duyduğu büyük memnuniyeti dile getiren CN Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Edis “Politik, ekonomik ve kültürel açılardan farklı toplum kesimlerini aynı platformda buluşturmak, diyaloğu sağlamak ve güçlendirmek bizim temel amaçlarımızdır”, dedi.Basın İletişim:

Bilgehan Yildiz, Circassian Network Başkan Yardımcısı

E-posta: bilgehan_yildiz@gmx.de

Tel.: 0221 – 2994712

Fax: 0221 – 29994729


Circassian Network (CN) Mart 2009’da kurulmuş olup binlerce yıllık Çerkes kültürünü yaşatmayı, kültürler arası çalışmaları geliştirmeyi ve aynı zamanda Almanya ve Avrupa’da yaşayan Çerkeslerin entegrasyonunu teşvik edici önlemler almayı amaçlıyor. CN, ortak sinerji oluşturup Avrupa çapında iletişimi saǧlayarak ve derneklere, işletmelere vs. destek vermeyi ve kültürler arası etkinlikler düzenlemeyi amaçlıyor.
Kökleri Avrupa, Pan-Arabistan, Türkiye ve Kafkasya’ya dayanan ve Almanya’da doǧmuş ve yetişmiş olan Çerkes akademisyenlerden ve çeşitli alanlarda uzmanlardan oluşan network aǧımız fahri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. www.circassian-network.com

Опубликовал administrator, 5-05-2010, 22:54. Просмотров: 1940
Другие новости по теме: